Beauty

Tipy a triky jak opravit líčení

31. ledna 2011 v 12:35 | Blondinette^
Blondinette ||©senorita-blondinette|| .blog.cz
Zdravím holky. Po dlouhé době je tu konečně zase něco z beauty. I když jsem to neměla v plánu, vyprovokoval mě k tomu jeden kosmetický článek na internetu. Jak už mě kdysi někdo nařknul, že si myslím, že jsem nejlepší kosmetička a kdesi cosi, to jsem o sobě nikdy netvrdila, pouze se vám snažím poradit svými zkušenostmi a informacemi ;) No ale přejdeme k tomu článku, který jsem četla. Měly to být triky, jak si počínat, když to přeženete např. se rtěnkou, tvářenkou či stíny. To je sice hezké vědět, ale dělat to podle toho článku, napáchám ještě víc škod než užitku. Proto jsem se rozhodla "inspirovat" se tímto tématem, ovšem s mými vychytávkami, ověřenými ;)

Make-up

V těchto zimních dnech je ráno, když se líčíte do školy, ještě tma a umělé světlo není zrovna 2x nejlepší při nanášení make-upu. Co se dá dělat, někomu to jde bez problému, jiným se podaří naplácat na sebe pěknou vrstvu a to i za denního světla. Co v takovém případě dělat? Jednou z možností je setřít ho a začít znova. To je ale zbytečné. Stačí, když sáhnete po papírovém ubrousku, přitisknete ho na obličej a jednoduše na něj obtisknete přebytečnou vrstvu. Zda-li je odstín make-upu příliš tmavý nebo naopak světlý, pomůže vám pudr opačného odstínu.

Pedikúra

19. prosince 2010 v 11:44 | Blondinette^

PEDIKÚRA

Nenechte se vlákat do omylu, že v zimě pedikůru nepotřebujete. Jsou to právě vaše chodidla, které jsou denně nejvíc vystaveny námaze a pokud nemáte správnou obuv a mluvíme-li o zimě navíc dostatečně teplou, může vás to stát nejen nehezkých ztvrdlých pat a zanedbaných nehtů, plísní, ale i vaše zdraví. Každopádně si teď povíme, jak si takovou pedikúru udělat doma.

ZAČNĚTE LÁZNÍ

Blondinette^ ||©senorita-blondinette.blog.cz||
Nejprve potřebujete nožky požádně odmočit, aby změkla kůže a dalo se s ní dobře pracovat. K tomu budete potřebovat vaničku s horkou vodou a koupelovou solí, která vám pomůže změkčovat. Můžete přidat i kapku citrónové šťávy, která má mimo jiné i bělící účinky na nehtíky. Do připravené lázně chodidla ponořte a několik minut relaxujte. Poté použijte peeling s hrubšími částečkami určený speciálně na chodidla na obroušení ztvrdlé, staré kůže a vyhlazení kožního povrchu. Používat například peeling na obličej by nemělo až takový efekt. Po peelingu vezměte do ruky pemzu a odstraňte ztvrdlou kůži na patách. POZOR!: Nejezděte po patách pemzou všemi směry, jak se vám zlíbí! Kůže by se po oschnutí nepěkně třepila a zůstala by drsnějšího rázu. Proto jezděte pemzou vždy souvisle jedním směrem. Pemz a různých oškrabávátek na paty existuje spousty. Odborníci tvrdí, že nejšetrnější z nich je skleněný pilník. Pedikérky používají seřezávač, ale pokud nejste odborník, mohli byste si ublížit. TIP aneb. jak to dělám já: Pro dokonale hladké paty použijte nejprve kovový pilník na paty. Jeho struktura připomíná struhadlo. Hlavně u tohodle dbejte na tahy jedním směrem. Poté nechte nohy úplně uschnout a za sucha je přejeďte normálním pilníkem na paty. Veškeré nerovnosti, popř. roztřepenou kůži či jiné krásně vyhladí. Nakonec použijte hydratační krém či speciální krémy, spreje apod. na chodidla - existuje jich velká řada, různých vůní a účinků.

Správné odlíčení očí

25. listopadu 2010 v 13:00 | Blondinette^
Článek na přání Adél* :) A myslím, že užitečný bude pro všechny, kteří ještě netuší, jak si správně odlíčit oči, které pochopitelně mají největší vrstvu líčidel, ve formě řasenky.
 1. Odlíčením očí začnínejte celý odličovací proces.
  Blondinette^ ||©senorita-blondinette.blog.cz||
 2. Nejvhodnější a nejpohodlnější pro jejich odlíčení jsou kulaté či oválné tamponky, které si můžete i samy vyrobit - vezměte delší proužek vaty a namotejte ho na prst.
 3. Používejte výhradně kvalitní odličovače/tonika očních partií. Ty vám zaručí nejlepší odstranění řasenky aj. a navíc nedráždí pokožku. Dále zabraňuje zarudnutí, slzení a pálení očí.
 4. Na voděodolnou řasenku používejte výhradně olejový odličovač.
 5. Tamponky s odličovačem/tonikem jemně přitiskněte na oči a nechte jej chvíli působit, tím se líčidla rozpustí. Poté začněte stírat. POZOR! Nikdy neodličujte oči šmudláním ze strany na stranu, či silou všemi směry! Tím byste akorát způsobily zanesení zbytků do očí, vytáhnutí kůže a později nepříjemné vrásky! Proto odličujeme vždy pouze jemnými tahy a jedině zhora dolů (jakoby stírejte řasenku ve směru růstu řas). Možná vám to připadá zbytečně zdlouhavé, ale vaše oči vám budou vděčny ;)
 6. Z nesprávně odlíčených očí může být až zánět spojivek, a to si nedělám legraci x)
Večer čekejte diary :)
XOXO.

Formování obočí

20. listopadu 2010 v 14:04 | Blondinette^
TAK FAJN! Mám vás ráda, ale taky mám ráda sebe. Takže se nebudu rozčilovat a napíšu vám ho sem prostě znovu↓

Dnes využiji nápadu Adél* a napíši vám sem něco o formování obočí. Pro někoho může být obočí jen pár chloupků, ale ve skutečnosti nám dělá výraz celého obličeje. Pokud nejste zrovna kosmetička nebo nenavštívíte kosmetický salón, může se stát, že vaše obočí nebude mít správný tvar a bude vám dělat nehezký výraz.
Upřímně, první, čeho si na člověku všimnu při pohledu na něj, je právě obočí. Říká se tomu "demence z povolání", jak to nazvala jedna naše bývalá třídní :D A řeknu vám, že je na některé lidi kvůli tomu opravdu nehezký pohled. A já vám teď zkusím vysvětlit nebo-li přiblížit, jak by obočí mělo správně vypadat. Jdeme na to!

Make-up review.

18. listopadu 2010 v 19:19 | Blondinette^
Díky Adélce mám teď několik témat na beauty články. Dnes je ale nevyužiji a dám vám sem vlastní nápad - recenzi tří make-upů, se kterými mám zkušenosti. Jsou jen tři, jelikož víc make-upů jsem dlouhodobě nepoužívala a tudíž je nemohu posoudit. Snad se vám i tak článek bude líbit, popř. hodit ;)

RIMMEL LONDON - STAY MATTE
Blondinette^ ||©senorita-blondinette.blog.cz||

Říká se: Řada Stay Matte od RIMMEL London představuje vylepšené složení obsahující první přírodní Shine-Control komplex. Tato inovativní přírodní složka je směsí tří rostlinných extraktů: bavlna napomáhá kontrolovat přílišný lesk, heřmánek zklidňuje pleť a redukuje červené skvrny, okurka pročišťuje póry a rozjasňuje pleť, přičemž zároveň absorbuje nadbytečný maz. Výsledkem je vysoce výkonné složení, které ponechává pleť svěží a zároveň udržuje její matný vzhled po více jak 12 hodin.

Říkám já: Tento make-up doporučuji mastné pleti. Už důvodů již výše uvedených. Mám s ním zkušenosti, koupila jsem si ho hned, jakmile byl na trhu novinkou. Vůbec mi ale neseděl, na pleti mi dělal mapy, drolil se a nehezky vypadal, mé pleti se nepřizpůsobil, působil spíš jako maska. To z toho důvodu, že já pleť mastnou nemám.

Winter - Make-up jako ochrana

9. listopadu 2010 v 10:01 | Blondinette^
Zima. Pomalu, ale jistě, se blíží. Uslzené oči, zarudlé tváře, červený nos. To vše nás čeká. Své tělo oblékneme do teplého outfitu, nožky do hrubých ponožek a botiček, ruce do rukavic. Ale co obličej? Právě ten nejvíc trpí a pokud si zrovna nenavléknete kuklu, jako za dětských let, bude potřebovat ochránit jinak. Jak? Jednoduše - právě make-upem!

Spousta z nás bere make-up jen jako estetickou záležitost, nikoli jako ochranný štít. To je ale chyba. Pleť je ciltivá na jakoukoli ztrátu vody a promrznutí vrstvy pokožky ji rozhodně neprospívá. Make-up tomu dokáže částěčně zabránit, nebo aspoň zmírnit nátlak mrazu na pokožku.


Důležitá je technika nanesení make-upu. Místo nanášení štětcem či houbičkou použijte raději samotné prsty, kterými make-up do pleti vklepávejte. Lépe tak přilne k pleti a bude daleko víc krycí, což oceníme hlavně při zarudnutí některých míst. Konzistence make-upu by měla být lehčí a jemnější, dobře roztíratelná.

Na závěr přichází pudr, ani na ten nesmíme zapomenout. Neprášíme ze strany na stranu, ale chceme pudr jakoby vtlačit do pokožky, takže opět poklepáváme z místa na místo. Nezapomeňte na to, že i v zimě můžete použít váš oblíbený hydratační krém jako podklad pod pokožku.

Jak a čím vytvořit oční linky.

5. listopadu 2010 v 15:18 | Blondinette^
Blondinette^ ||©senorita-blondinette.blog.cz||

Určitě každá z vás už zkušenosti s očními linkami má. Ať už je tvoříte tužkou, tekutými očními linkami či speciálními tekutými pery nebo fixy, může se stát, že místo krásných očí budete působit zcela jinak, až - v některých případech - hloupě.
Očními linkami můžeme lehce podmanit tvar oka, ale ne každý ví, jak správně s linkama pracovat, abyste dosáhly požadovaného looku. Já vám dnes trochu poradím, jak pracovat s určitými druhy linek.

KLASICKÁ TUŽKA NA OČI
Blondinette^ ||©senorita-blondinette.blog.cz||

Klasickou tuhou tužku na oči všechny moc dobře známe. Je nejčastěji používaná, hlavně proto, že se s ní dobře a snadno pracuje. Pokud neumíte vytvořit rovnou linku, tato verze je přesně pro vás. Drobné nerovnosti se totiž dají jednoduše umazat či upravit vatovou tyčinkou. Tužka by neměla mít příliž ostrou špičku, pro pohodlnější aplikaci je lepší mít kulatější hrot. Ovšem dbejte na to, aby se z ní nestal kopáč!

Aplikace: Začínejte vždy od vnitřního koutku oka směrem k vnějšímu, těsně nas řasami. Můžete si nejprve linku vytečkovat, pro větší přesnost a poté tečky spojit.

My make-up

31. října 2010 v 10:27 | Blondinette^
Další téma na beauty články, které mě napadlo, bylo vyfotit vám mou kosmetiku, kterou nejčastěji používám.


Začnu celým mým malým kosmetickým královstvím v koutu pokoje. Je to už dávno, co mi tenhle šikovný stoleček darovala sousedka. V tu dobu jsem ještě nevěděla, že má budoucí profece bude kosmetička, takže se mi hodí. Veškerou kosmetiku nemusím mít poházenou po pokoji nebo celoročně ukrytou v kosm. taštičce, ale tady :) Jediné, co bych vytkla je jeho design, který se mi do meruňkového, dřevěného(nábytek) pokoje nehodí.

Mascara review.

28. října 2010 v 13:42 | Blondinette^
Nějak jsem tak přemýšlela a napadlo mě hned několik témat pro beauty články. Dnes to bude recenze řasenek, jelikož zkušenosti s nimi, co se týče líčidel mám asi největší. Měla jsem jich stovky. Některé si už ani nepamatuji, ale ty, co ano, vám sem dám a zkritizuji, popřípadě doporučím. Plno z nich nejspíš budete znát ;)

RIMMEL LONDON - THE MAX VOLUME FLASH
Blondinette^ ||©senorita-blondinette.blog.cz||

Říká se: "Super velký, perfektně tvarovaný kartáček řasenky Volume Flash MAX má inovativní design, zaručující rychlé perfektní zhuštění a precizní nalíčení každé řasy. Na rozdíl od tradičních aplikátorů s neohebnými nepřizpůsobivými vlákny je řasenka Volume Flash MAX flexibilní. Její dutá vlákna zajistí, aby byly řasy zahaleny po celé délce, od kořínků až ke konečkům. Výsledkem je neuvěřitelně rychlá a pečlivá aplikace, která MAXimálně zahušťuje a zahaluje vaše řasy. Jednoduše a bez žmolků! Otevře vám oči!"

Říkám já: Měla jsem ji asi 2x a byla dobrá. Až na počáteční dny, kdy kartáček řasenky nabíral až moc, ale tak je to skoro u každé. Doporučit můžu ;)

MAX FACTOR - 2000 CALORIE
Blondinette^ ||©senorita-blondinette.blog.cz||

Říká se: "Dramatický vzhled  je docílen díky unikátním "zpevňovačům" - duálním polymerovým systémům a přírodním voskům. Tyto ingredience jsou klíčem k zajištění toho, aby se řasenka nerozmazávala a vydržela po celý den. Hmota je po nanesení pevná a po zaschnutí elastická, takže odolává vlivům, které způsobují rozmazávání. Obsažené polymery byly "ušity na míru", aby poskytly voděodolnost a přírodní vosky odolávají tání při tělesné teplotě."

Říkám já: Tahle mi moc neseděla, nemám ráda takové obyčejné rovné, spirálovité kartáčky. A voděodolná mi teda nepřišla :D

*Další pod perexem ↓

Make-up podle typu pleti

27. října 2010 v 10:38 | Blondinette^
Při výběru make-upu musíme přihlížet nejen na správný výber odstínu, ale i na jeho složení, nebo-li na jeho typ. Při špatném výběru make-upu totiž můžete zpáchat místo perfektního looku na vaší pleti nemilé škody.

Který make-up je vhodný pro vaši pleť?

• Normální a smíšená pleť: Všechny druhy make-upů přínašejí skvělý výsledek. Tekutý, krémový i pudrový make-up je pro tuto pleť vhodný a nemusíte se bát použit žádný z těchto make-upů. Volba je pouze na Vás.

• Suchá pleť: Na suchou pleť je nejvhodnější používat tekuté nebo krémové make-upy. Vyhněte se práškům, protože mají sklon vytvářet efekt masky.

• Mastná pleť: Pudrové make-upy slouží k nejlepšímu absorbování mastnoty. Stejně tak můžete používat matující pěnu nebo tekutý make-up od Avonu.

• Citlivá pleť: Je nutností dodat takovéto pleti živiny. Pro tuto pleť je vhodný lehký tekutý make-up s heřmánkem, aloe a levanduli.

+ Pojďme se dozvědět více o konkrétních make-upech ↓

Kouřové líčení

25. října 2010 v 16:02 | Blondinette^
Blondinette^ ||©senorita-blondinette.blog.cz||
Byla jsem dotázána, zda nechci udělat video nebo sestavit z fotek jak na kouřovky. Nafotit to krok za krokem - na to nemám čas ani chuť se do toho pouštět, kvůli problému, který se nazývá špatné světlo + fotky, na kterých toho moc vidět nejde. A do videa se pouštět nebudu, na internetu jsou jich desítky ;) Ale co pro vás můžu udělat je, že vám sem sepíšu návod, ze kterého to snad trochu pochopíte. Každá kosmetička líčí kouřové stíny jinak, existuje více verzí, ale výsledek by měl být stejný. Já vám tedy napíšu jednu z nich. Jdem na to.
 1. Začněte tím, že na oční víčka nanesete make-up, či podkladovou bázi určenou speciálně pod oční stíny (díky tomu stíny déle vydrží a nebudou se slévat).
 2. Vezměte si černou tužku na oči a nakreslete širší linku. Nemusí být rovná!
 3. Čistým štětečkem linku směrem ven rozmažte.
 4. Štětečkem či aplikátorem naneseme tmavý oční stín na celé pohyblivé víčko. Stínujeme do ztracena, nahoru směrem ke spánkům.
 5. Tmavý stín naneste i na celou délku spodního víčka.
 6. Pod obočí naneste stín pleťové či perleťové barvy.
 7. Nezapomeťe vykreslit černou tužkou i vnitřní spodní linku + koutky oka!
 8. Nakonec použijte řasenku, která za tím vším udělá krásnou tečku.
+ Video pod perexem ↓

Tipy na podzimní líčení

23. října 2010 v 16:42 | Blondinette^
Podzim ovládnou jemné přírodní tóny. Nezbytností proto bude dokonalý bronzový krycí make-up a světlé růžové, hnědé a béžové oční stíny. Návrat slaví také oční linky.
Podzimní líčení.
Barvy v modré a nachové patří do kategorie studených a symbolizují podzim a zimu. Vizážista Pavel Bauer použil pro vystínování očí oblíbené kouřové líčení. Do koutku oka a pod spodní linku obočí rozetřel jemně růžový odstín, aby oko rozzářil. Jako kontrast ke studeným odstínům na očích a rtech zvolil bronzující pudr místo tvářenky.

Více pod perexem ↓

Tvářenka - jak na ni

19. října 2010 v 14:00 | Blondinette^
Nic nevylepší tak rychle unavenou pleť jako tvářenka. Bez ní se neobejde žádný dokonalý make-up. Jak ji správně používat, abyste jen nenápadně rozjasnily svou tvář a nevypadaly jako marfušky?

Růžový nebo broskvový dotek na správně zvolená místa slouží hlavně k vytvoření mladistvého ruměnce. Nerovnoměrnosti obličeje za něj ale neschováme. Při nákupu tvářenky si musíme dát záležet na výběru správné barvy. Hledejte odstín, který odpovídá vaší barvě pleti, když se přirozeně začervenáte. V našich podmínkách jsou to většinou narůžovělé tóny. Testujte je vždy při přirozeném denním světle na tvářích nebo na hřbetu ruky.
Blondinette^ ||©senorita-blondinette.blog.cz||

Jak najít lícní kosti pro správné nanesení

1. Usmějte se na sebe do zrcadla.

2.
Zaměřte se na střed tváře a tam položte ukazováček směrem dolů. Palec položte na nejvyšší místo, kde je ucho spojené s hlavou. Pak jej přitáhněte k ukazováku. Kost, kterou cítíte pod palcem, je vaše lícní kost. Tvářenka a bronzový pudr se nanáší přímo na ni.

3.
Krémovou nebo gelovou tvářenkou nejprve vytvořte malé tečky na přední části líček a rozetřete je směrem dozadu, až k uším.
+ Více pod perexem ↓

Jak správě aplikovat řasenku

16. října 2010 v 21:02 | Blondinette

Líčení s Jonasem Wramellem

Domácí masky podle typu pleti 2

15. října 2010 v 15:14 | Blondinette^

NORMÁLNÍ PLEŤ

VZHLED
 • Promaštění přiměřené, kůže se nemastí, ani neolupuje
 • Pleť je pružná, hebká a napjatá, bez nápadných vrásek
 • Póry jsou nezřetelné
DOMÁCÍ MASKY
Okurková - nastrouhané čerstvé okurky, gáza a ušlehaný bílek
Jogurtová - jogurt, med, žloutek ( může se přidat sušené mléko na zhoustnutí - lépe bude držet )
Broskvová - Rozmačkané broskve, mléko, olej, sušené mléko
Mrkvová - naustrouhaná mrkev, olej

Více pod perexem ↓
 
 

Reklama

↓ Blog´s Pixels ↓
10-1.gif image by Salisko:kawaii:Click for a larger viewlove-7.gif image by Salisko!616!notahttp://www.shanaline_minigifs.blogger.com.br/65.gificon_45.gif image by Saliskoherz.gif image by SaliskoImage Hosted by ImageShack.us:piiinkie::maslicka:nota:srrdce:Coração ocupadodiamantthblinkinglightbulb.gif image by Saliskohttp://img.xchat.centrum.cz/images/x4/sm/25/2225.gif!1123!thinkheart.gif image by Salisko11rx8k6.gif image by LowinkaCoração ocupado
icon_39.gif image by Saliskoicon_40.gif image by Saliskoicon_41.gif image by Saliskoicon_42.gif image by Saliskoicon_43.gif image by Saliskoicon_44.gif image by Salisko
©2010
Site by Blondinette